RAJD BARBÓRKA WYNIKI

WYNIKI RAJD BARBÓRKA 2022

W tym roku pośród wielu załóg startujących w rajdzie Barbórka, ze szczególną uwagą śledziliśmy wyniki trzech ekip. Marcin, Patryk i Szymon wszyscy zameldowali się na Karowej co oznacza że wyniki były bardzo dobre! Z pewnością rajd ten był wymagający dla każdego z nich.

Marcin pogorzelski citroen c2

W klasie R3 barwy Cat Cams reprezentował Marcin Pogorzelski w Citroen C2 VTS. Auto to przygotowane jest wedle homologacji gr. A i wyposażone w sportowe wałki rozrządu Cat Cams. Załoga zameldowała się na mecie na świetnym drugim miejscu, prowadząc praktycznie przez cały rajd barbórka w klasie. Po rajdzie Marcin powiedział:

„To był ciekawy rajd, od OS2 prowadziliśmy w klasie, jednak poprzez zamieszanie na ostatnim odcinku straciliśmy prowadzenie. Taki jest sport aczkolwiek wolimy wygrywać w walce na odcinku niż przy analizach regulaminu”

Niewątpliwie pozostaje niedosyt i już dziś możemy powiedzieć że ekipy tej prawdopodobnie nie zabraknie za rok. Dla czujących niedosyt sportowych emocji, krótkie wideo od Marcina jak brzmi jego C2.

Z pewnością spodoba się wielu z Was.

Patryk grodzki bmw 130

W klasie R2, wspieraliśmy Patryka Grodzkiego a dokładnie silnik jego BMW 130i. Auto wyposażone w wałki rozrządu Cat Cams wraz z załogą zameldowało się na mecie rajdu na P5 w klasie. Patryk po rajdzie Barbórka powiedział nam:

„Mimo tego, że auto było w specyfikacji z tego sezonu to byliśmy konkurencyjni. Od dziś przygotowujemy się do kolejnego sezonu i przy użyciu części od naszego partnera Cat Cams zbudujemy silnik, który mocno przyspieszy naszą konstrukcje. Przyszły rok zapowiada się bardzo ciekawie!”

Współpraca z Patrykiem przy jego BMW z pewnością przyniesie efekty w postaci rozwoju oferty sportowych wałków rozrządu dla silników BMW z serii M54.

BMW 130 Grodzki rajd barbórka
szymon lewandowski bmw 318

Trzecim zawodnikiem wspieranym przez Cat Cams jest Szymon Lewandowski, jeżdżący BMW 318is. W przeciwieństwie do wielu skojarzeń z BMW E30 ten egzemplarz jest prawdziwym cukierkiem. Rajd Barbórka ekipa ukończyła na P2 w klasie H2 po dość pechowym OS2 gdzie złapali kapcia. Spadek na 7 pozycje a potem odrabianie strat i prawie zdobycie P1. Całość zakończona pięknym przejazdem po Karowej. Po rajdzie Szymon podzielił się z nami swoim komentarzem:

„Prawdziwy rollercoaster. Po zdobyciu drugiego miejsca w ośce na Pruszkowie na porannym Słomczynie złapaliśmy kapcia. Jazda na feldze po szutrze wcale nie jest tak wolna jak
myślałem
.  Po szybkiej zmianie kół i wpadnięciu na PKC na tak zwaną klapkę rozpoczęliśmy atak aby wrócić na podium. Jazda po zaśnieżonym Służewcu na slicku z przodu i zimówce z tyłu była szaleństwem ale tym w jego pozytywnym znaczeniu. Będzie co wspominać na starość. Dostaliśmy się na Karową i po raz pierwszy w życiu pojechałem ją jako zawodnik. I do tego na czas i chyba tak wolę… nie po to takie porządne wałki rozrządu montowałem by się marnowały”.

On board od Szymona poniżej:

Wyniki całego rajdu można sprawdzić na oficjalnej stronie PZM: RAJD BRABRÓRKA WYNIKI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *